|

Search
Close this search box.

Projekt i realizuar nga:

drejtesiasot.com justice today drejtesia sot rolpik.org website logo

Arrestohen burrë e grua që ushtruan dhunë ndaj vajzës së mitur

Policia e Kosovës dje në Rahovec ka arrestuar dy persona që kishin ushtruar dhunë ndaj një vajze të mitur. Lajmi është bërë i ditur nga raporti 24 orësh i Drejtorisë Rajonale të Policisë në Gjakovë. Nga ky raport bëhet e ditur se të arrestuarit janë një mashkull kosovar dhe një femër shtetase e Shqipërisë, që në… Continue reading Arrestohen burrë e grua që ushtruan dhunë ndaj vajzës së mitur

Dhuna në familje – Prokurori i Shtetit ngrit aktakuza kundër pesë personave

 Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se, gjatë 24 orëve të fundit janë ngritur 16 aktakuza, kundër 16 personave për vepra të ndryshme penale “Drejtësia Sot” raporton se pesë prej këtyre aktakuza janë ngritur ndaj pesë personave, për të cilët ekziston dyshimi i bazuar se kanë kryer veprën penale “Dhuna në familje”. Kështu, sa i përket… Continue reading Dhuna në familje – Prokurori i Shtetit ngrit aktakuza kundër pesë personave

Policia arreston personin që kanosi prindërit e tij

Policia e Kosovës gjatë ditës së djeshme ka arrestuar një person, nën dyshimin se i kishte kanosur prindërit e tij. Lajmin e ka bërë të ditur Drejtoria Rajonale e Policisë në Prishtinë përmes raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës. Në këtë raport thuhet se i arrestuari është mashkull kosovar dhe i njëjti dyshohet se… Continue reading Policia arreston personin që kanosi prindërit e tij

Ministrja Haxhiu sërish deklarohet e pafajshme për posedim të gazit lotsjellës

Ministrja e Drejtwsisë, Albulena Haxhiu, bashkë me Pal Lekajn, Donika Kadaj-Bujupin dhe Besa Baftiun edhe në rigjykim janë deklaruar të pafajshëm, për rastin e futjes të gazit lotsjellës në hollin e Kuvendit, raporton Drejtësia Sot. Lidhur me këtë rast, Gjykata Themelore në Prishtinë më 18 maj 2021 kishte marr aktgjykim lirues ndaj ministres Albulena Haxhiu,… Continue reading Ministrja Haxhiu sërish deklarohet e pafajshme për posedim të gazit lotsjellës

Fillon intervistimi i kandidatëve për gjyqtarë të gjykatave themelore

Komisioni Rekrutues i Këshillit Gjyqësor të Kosovës (KGJK) ka filluar sot fazën e intervistimit me gojë të kandidatëve për 37 gjyqtarë të gjykatave themelore. “Drejtësia Sot” raporton se në këtë fazë pritet të intervistohen 62 kandidatët të cilët kanë kaluar me sukses testin e parë kualifikues dhe testin me shkrim, ndër ta katër kandidatë të… Continue reading Fillon intervistimi i kandidatëve për gjyqtarë të gjykatave themelore