|

Search
Close this search box.

Projekt i realizuar nga:

drejtesiasot.com justice today drejtesia sot rolpik.org website logo

Një grua raporton se ishte viktimë e dhunimit për tri vite radhazi

Një grua në Prishtinë ka raportuar se për tri vite radhazi kishte qenë e detyruar nga i dyshuari mashkull kosovar që të kryente marrëdhënie seksuale.

Lajmi është bërë i ditur nga raporti 24 orësh i Policisë së Kosovës, datë 14 janar 2023, ndërsa rasti dyshohet se ka ndodhur nga viti 2018 deri në vitin 2021.

Sipas Policisë, ndaj të dyshuarit është iniciuar procedura për veprat penale “Dhunim” dhe “Shtrëngim”.

Policia njofton se rasti po vazhdon të hetohet dhe se deri më tani nuk ka ndonjë person të arrestuar./Drejtësia Sot

Facebook
Pinterest
LinkedIn
Twitter