|

Search
Close this search box.

Projekt i realizuar nga:

drejtesiasot.com justice today drejtesia sot rolpik.org website logo

Dy viktima të dhunës në familje në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës njofton se gjatë 24 orëve të fundit ka pranuar informata për dy raste të dhunës në familje.

Sipas raportit 24 orësh, këto raste janë raportuar në qytetin e Gjilanit dhe të Gjakovës.

Kështu, lidhur me rastin e dhunës në familje të raportuar në Gjilan, Policia bën të ditur se ka arrestuar një person nën dyshimin si kishte ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij.

I dyshuari, pas intervistimit, me vendim të prokurorit të shtetit është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Ndërsa sa i përket rastit të raportuar në Gjakovë, Policia njofton se dje në mëngjes ka arrestuar një person nën dyshimin se kishte sulmuar fizikisht gruan e tij. I dyshuari është intervistuar dhe pas intervistimit është dërguar në mbajtje për 48 orë./Drejtësia Sot

Facebook
Pinterest
LinkedIn
Twitter